Psikosomatik Osteopati

Temel 1 ve Temel 2


Bölüm 1 : 20-23/03/2025
Bölüm 2 : 23-25/05/2025

 • Katılımcı Sayısı

  25 Katılımcı

 • Kurs Süresi

  Bölüm 1 : 4 Gün, Bölüm 2 : 3 Gün

 • Konum

  İstanbul

 • Kurs Dili

  İngilizce Simültane Tercüme

 • Ücret

  Modül Başı = 500 Euro

 • Önkayıt Ücreti

  100 Euro

 • Sertifikasyon

  Katılım Sertifikası

SATIN AL

KURS İÇERİĞİ

Torsten Liem ile psikosomatik osteopati üzerine iki bölümlük bir kurs serisinde, klinik osteopatik ortamda karmaşık şikayetlerin ve disfonksiyonel soma-fizyolojik-deneyimsel-bağlam paternlerinin tedavisine yönelik etkili pratik yaklaşımlar öğretilmektedir.

 

İki bölümden oluşan bu kurs serisinin temel amacı, osteopatinin klinik uygulamasında pratikle ilgili yeni teşhis ve tedavi yaklaşımlarını ve yeni bakış açılarını aktarmaktır. Bir yandan, osteopati için klinik çerçeveyi ve uygulayıcı osteopatların “alet kutusunu” genişleten ileri yaklaşımlar ve teknikler sunulmaktadır. Öte yandan, yeni bakış açıları, ilkeler ve modeller, daha önce dikkate alınmamış olan sağlık ve allostaz ile ilgili klinik olarak ilgili faktörlerin tanımlanmasını ve ilişkilendirilmesini mümkün kılmaktadır. Bu nedenle birincil bir somatik disfonksiyondan değil, tanıda dikkate alınan soma-fizyoloji-deneyim-bağlam disfonksiyon paternlerinden bahsediyoruz. Ayrıca hangi kaynakların mevcut dengeyi koruduğunu ve herhangi bir zamanda hangi osteopatik yaklaşımlarla hastada hangi değişikliklerin mümkün olduğunu da göz önünde bulunduruyoruz.

 

Tüm kurs serisi, uygulamada ortaya çıkan zorluklara ve şikayetlere yönelik teşhis ve tedavi yaklaşımlarını geliştirmek ve genişletmek için tasarlanmıştır. Bu, bilişsel, limbik, nörovejetatif, immünolojik, biyokimyasal, homeostatik ve allostatik süreçleri, bilincin sensorimotor, yaşamsal, duygusal, zihinsel ve ruhsal bileşenlerinin dikkate alınmasını, yeni ve genişletilmiş palpatory yaklaşımları, biyografik yaşam yolunun dahil edilmesini ve klinik olarak ilgili osteopatik yaklaşımlar için gelişimsel çizgileri içerir, Tedavi sırasında etkinleştirilebilecek çok modlu ve çok boyutlu kaynakların dikkate alınması, dinamik bir denge ve akış durumuna eşlik edebilmek için hastaların birlikte düzenlenmesine yönelik beceriler ve hedef odaklı proaktif davranışın teşvik edilmesi.

 

– Teşhis Soma-Fizyoloji-Deneyim-Bağlam Disfonksiyon Paternleri

– Terapötik İlişki

– Somatik Disfonksiyon ve ANS’nin Palpasyonu

– Duygusal Düzenlemeye Osteopatik Yaklaşımlar

– Osteopatik Ortamda Stabilizasyon Çalışması

– Dinamik Kaynak Organizasyonu ve Ko-regülasyon

– Endikasyonlar ve Kontrendikasyonlar

– Osteopathic Felt Sense (OFS)

– 15-adımda Multimodal Bifokal Entegrasyon ®

– Sağ-sol Dengesi

– Nefes teknikleri ve Kas Haritalama ile Soma-Fizyoloji-Deneyim-Bağlam Dinamiklerinin Serbest Bırakılması

– Miyofasiyal Vibrasyon

– Kronik ağrı: Temel Tedavi Protokolü 1

 

Orig_Liem_Psychosomatik_v1
SATIN AL