Osteopathie Schule Deutschland CEO’su, Osteopat, Hamburg’da eğitim kliniği başkanı, uluslararası öğretim görevlisi; Almanya ve Avrupa’da çeşitli osteopatik lisans ve yüksek lisans programlarının yanı sıra Psikosomatik Osteopati ve multimodal bifokal entegrasyon gibi birçok yaklaşım ve teknik geliştirdi©, etc.

Kendisi 18 kitabın (10’dan fazla dile çevrilmiştir) yazarı ve editörüdür ve 60’tan fazla makale yazmıştır. “Das Osteopathie-Selbsthilfe-Buch 2021” adlı kitabı 5 ay boyunca Amazon’da en çok satanlar listesinde yer almıştır.

Torsten Liem, Berlin’deki uluslararası osteopati sempozyumlarının eş organizatörüdür; bir osteopatik eğitim kliniğinin ve Hamburg’daki hayır amaçlı finanse edilen pediatrik osteopati merkezinin kurucusu ve Osteopatik Araştırma Enstitüsü gGmbH’nin başkanıdır.

Osteopati alanında Psikosomatik Osteopati ve Osteopatide Morfodinamik gibi özgün yaklaşımlar da geliştirmiştir.

Avrupa Pediatrik Osteopati Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Torsten Liem aynı zamanda Osteopathische Medizin (Elsevier) dergisinin kurucu ortağı ve eş editörü, International Journal of Osteopathic Medicine Danışma Kurulu üyesi ve Breathe Yoga’nın kurucu ortağıdır.

 

Kitaplarından bazıları:

Liem T. Cranial Osteopathy. Cranial Osteopathy – Volume 1 TMJ and Mouth Disorders, and Cranial Techniques. Handspring Publishing 2023.

Liem T. Cranial Osteopathy – Volume 2 Special Sense Organs, Orofacial Pain, Headache, and Cranial Nerves. Handspring Publishing 2023.

Liem T. Cranial Osteopathy – A Practical Textbook; Eastlandpress, Vista, 2009.

Liem T, Tozzi P, Chila A: Fascia in the Osteopathic Field. Handspring; 2017

Liem T, Van den Heede P: Foundations of Morphodynamics in Osteopathy: An Integrative Approach to Cranium, Nervous System, and Emotions. Handspring, 2017.

Liem, T: Psychosomatische Osteopathie, Elsevier; 2023.

Ayrıca Pediatrik Osteopati hakkında üç kitap