Uzm. Fzt. Ost. Hasan Genç 1988 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Hasan Genç Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

2008-2012 yılları arasında AİBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini aynı üniversitede tamamlayan Hasan genç, 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Spor Fizyoterapistliği Bölümü’nde Doktora Eğitimine başladı.

2014-2019 yılları arasında İFAO- İnstitut Für Angewandte Osteopathie (Germany) Osteopati eğitimi tamamladı. Hamburg’un en büyük Osteopati Okulu olan Osteopathie Schule Deutsschland OSD’den Osteopati Eğitmenliğini aldı. Ankara’da kurucusu olduğu Fizyo&Format Therapy Kliniğinde Diyetisyen ve Psikonöro İmmünoloji Terapisti olan eşi Uzm.Dyt.Merve Güler Genç ile çalışmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Hasan Genç çeşitli yurtdışı ve yurtiçi eğitim programlarına katılarak birçok sertifika ve diploma almıştır. Ortopedik Rehabilitasyon, Sporcu Rehabilitasyonu, Omurga Sağlığı, Bütüncül Sağlık Yaklaşımları uzmanlaştığı alanlardır.

Türkiye’nin önde gelen osteopat ve manuel terapi uzmanlarından olan Hasan Genç 2013-2019 yılları arasında Acıbadem Ankara Hastanesi’nde fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümünde Sorumlu Fizyoterapist olarak çalışmıştır. Güreş A Milli Takım fizyoterapisti olarak çalışmış 2016 yılında Brezilya’da düzenlenen Rio Olimpiyatları’nda A Milli Takım Fizyoterapisti olarak görev almıştır.

2015-2019 yılları arasında Acıbadem Ankara Hastanesi

Omurga-Omurilik Sağlığı Hastalıkları ve Cerrahi Merkezi’nde de sorumlu fizyoterapist olarak çalışmıştır.

Spritüel alan ile de ilgilenen Hasan genç Biyoİntegratif Nefes ve Meditasyon Terapisti ve EFT (Emotional Freedom Technics ) Eğitmenidir.