Harry JM von Piekartz, 1988’de İsviçre’de Manuel Terapi (Maitland-Concept) sertifikasını ve 1993’te de Hollanda’daki IFOMPT-Diploması (Nederlandse Manuele Therapie Vereniging) (NVMT) sertifikasını aldı. 1994 yılında IMTA®’da (International Maitland Teacher Association) Manuel Terapi öğretmenlik eğitimini bitirdi ve 1995 yılında Neuro ortopedi enstitüsünde (NOI®) eğitmen oldu. 1996-2000 yılları arasında kraniyofasiyal ağrı hastaları hakkında bazı multidisipliner projelerde yer aldı ve “Kraniofaziale Dysfunktionen und Schmerzen – Untersuchung, Beurteilung, Management” (Almanca dilinde: Thieme Verlag) kitabını yazdı. Kitap ayrıca İngilizce “Kraniyofasiyal Disfonksiyon ve Ağrı: Manuel Terapi, Değerlendirme ve Yönetim” (Butterworth-Heinemann, 2001) ve İspanyolca (McGraw-Hill, 2003) olarak dağıtıldı. 2000 yılında Leuven Üniversitesi’nden (Belçika) Fizyoterapi alanında Master of Science derecesi ile mezun oldu. Yüksek lisans tezini “Mandibular sinirin nörodinamik testi ”üzerine yaptı. 2003 yılında IMTA®’da kıdemli eğitmen oldu.

2004’te ICCMO®’da (International College of Craniomandibular Orthopedics, Section Germany) ve Craniofacial Therapy Academy (CRAFTA®) başkanı oldu. 2005 yılında Staffordshire Üniversitesi’nde Rehabilitasyon Bilimi alanında doktora derecesini aldı ve ikinci kitabı “Kiefer-, Gesichts- und Zervikalregion’u yayınladı. Neuromuskuloskeletale Untersuchung, Therapie, Management ”(Almanca, Thieme Verlag). İngilizce versiyonu 2007’de “Craniofacial Pain. Nöromüsküloskeletal Sistemin Değerlendirilmesi ve Yönetimi ”- Elsevier.

2008’den beri Osnabruck’taki Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (http://www.fh-osnabrueck.de) Fizyoterapi Profesörüdür ve fizyoterapi alanında çeşitli araştırma projelerine liderlik etmektedir. Kanıta Dayalı Uygulama, Klinik Akıl Yürütme, Tedavi stratejileri ve rehabilitasyon bilimi öğretmenidir. Bu süre zarfında çok sayıda çalışmaları yayınlandı. Kranioservikal-, temporomandibular- ve kraniofasiyal problemlerin yönetimi, Nöromüsküloskeletal disfonksiyonlu çocukların tedavisi, Kraniyoservikal ve kraniyofasiyal disfonksiyonları ve ağrısı olan çocuklarda manuel tedavinin erken başlangıcı, Sinir sisteminin (kraniyal) işlevi ve fizyoterapide rolü, Nöromüsküloskeletal sistemde uzun süreli ağrı sırasında rehabilitasyon programı ve ağrı yönetimi gibi çalışmaları yayınlandı. Ayrıca, Ootmarsum’da Hollanda’daki özel muayenehanesinde çalışmaktadır. Manuel terapi ve uygulamalı nörobiyomekani konularında çalışmalarına devam etmektedir.

https://crafta.org/page/prof-dr-harry-von-piekartz