Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Spor Fizyoterapistliği Programından yüksek lisans ve doktora derecesi almıştır. 2005-2006 tarihinde Belçika Gent Üniversitesi Fizyoterapi ve Motor Rehabilitasyon Anabilim Dalında doktora öğrencisi ve araştırmacı olarak bulunmuştur. 2013 yılında fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında doçent, 2019 yılında profesör unvanı almıştır.  

Spor yaralanmaları, kas iskelet sistemi hastalıklarında rehabilitasyon, bantlama, osteopati, manuel terapi, biyomekanik ve egzersiz bilimi konularında uluslararası eğitim sertifikaları bulunmaktadır.  

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Sağlık Kurulu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Halter Federasyonu Sağlık Kurulu üyesidir. 2005 yılından itibaren TBESF bağlı milli takımlarda fizyoterapist ve danışman olarak yer almıştır.  2012 Londra, 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında Türkiye Paralimpik Millli Takımı Sağlık Görevlisi olarak görev yapmıştır. Fizyoterapi Rehabilitasyon, egzersiz ve biyomekanik konularında pek çok akademik çalışması uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmıştır.

Halen Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.