Graz Üniversitesi’nde (Avusturya) Fizyoterapi alanında uzmanlaştı. Birkaç ileri eğitime katıldı; FBL, NOI®, Manuel Terapi (Kaltenborn ve Maitland® Concept (www.imta.ch)) ve CRAFTA® eğitimini (www.crafta.net ) 2004 yılında tamamladı.

2013’ten beri aynı zamanda derslerde CRAFTA® öğretmeni olarak görev yapmaktadır ve aynı zamanda CRAFTA® Organizasyonu içerisinde web sitesinin birlikte oluşturulması gibi işlevlere sahiptir ve (dersle ilgili) ürünlerden sorumludur.

2006 yılından bu yana Hollanda’da çalışmaktadır ve asıl odak noktası baş, boyun ve yüz ağrısı ve göz bozuklukları olan hastalardır (bkz. www.aangezichtspijn.com). Eylül 2009’dan beri Daniela Manuel terapisttir (OMT-Maitland® Concept). KNGF (Hollanda’daki fizyoterapistlerin profesyonel organizasyonunun üyesi) üyesidir ve CRAFTA® bölgesel toplantılarında (Euregio) disiplinler arası toplantılara katılmaktadır.

Eylül 2013’ten bu yana Osnabruck’ta (Almanya) Kas-İskelet Sistemi Manuel Terapi alanında Yüksek Lisans çalışmalarına katılmaktadır.